Mária K.

pôrodná asistentka

Som pôrodná asistentka, laktačná konzultantka, asistentka výživy a mamička dvoch chlapcov. Pôrodnú asistenciu som vyštudovala na Jesseniovej lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Martine. Získala som plnohodnotné vzdelanie aj v odbore Asistent výživy, absolvovala som mnoho významných certifikačných kurzov a workshopov, ako napríklad vzdelávanie profesionálneho laktačného konzultanta v Inštitúte pre podporu dojčenia, základný kurz sympto-termálnej metódy plánovaného rodičovstva, fyziotréning a cvičenie v tehotenstve, fyziotréning po pôrode zameraný na problematiku diastázy a fyziotréning panvového dna či rebozo. Počas štúdia som absolvovala odbornú zahraničnú stáž na gynekologicko-pôrodníckom oddelení v českej Nemocnici Havlíčkův Brod. Teoretickej príprave a cvičeniam s tehotnými ženami som sa začala intenzívne venovať v rámci rodičovskej dovolenky v súkromnom zariadení a ako sa ukázalo, malo to veľký význam a tehotné ženy sa tak lepšie pripravili na pôrod rovnako po psychickej ale aj fyzickej stránke. Dodnes neustále pokračujem v práci a zároveň rozširovaní svojich vedomostí i zručností ako pôrodná asistentka oddelenia gynekológie a pôrodníctva vo fakultnej nemocnici. Vďaka odbornému vzdelaniu, praxi, no najmä aktívnym skúsenostiam s potrebami budúcich mamičiek som pripravila koncept online prípravy na pôrod, na ktorý pozývam všetky budúce mamičky.  ig: maja_kosutova , ig: rodimevziline.

Najbližšie online triedy od Mária K.
Hodnotenia (ukázať všetky)
Dominika

Moja najoblubenješia prednášajúca, ktorá vysvetlí veci z pohľadu pôrodnej asistentky tak ako reálne sú/zažíva zo svojich skúseností z nemocnice. (Príprava na pôrod)

25. Nov 2022
Natália

Pani Mária povie veci na rovinu, tak ako sa reálne dejú v nemocniciach, spomína prípady z praxe, z ktorých sa dá čerpať veľa užitočného. Ďakujem za super prístup, veľmi dobre sa Vás počúva (aj ústny prejav je veľmi čistý, pútavý a zrozumiteľný, čo považujem za obrovské plus). 5*/5 (Príprava na pôrod)

24. Nov 2022
Lucia

Som veľmi spokojná s hodinou všetko krásne prebrané (Príprava na pôrod)

23. Nov 2022
Daniela

Prakticke (Príprava na pôrod)

23. Nov 2022
Daniela

Prakticke (Príprava na pôrod)

23. Nov 2022
Jaroslava

Spousta skvělých a praktických informací. (Príprava na pôrod)

23. Nov 2022
Adriana

Vynikajúca prednáška, vecná, zrozumiteľná. Ako prvorodička som sa dozvedela veľa nových užitočných informácií. Prednášajúca je veľmi príjemná, teším sa na ďalšie jej prednášky. (Príprava na pôrod)

23. Nov 2022
Tatiana

Perfektné prednášky, hlavne prvorodičkám veľmi veľa dajú, objasnenie viacero krokov, ktoré pri pôrode sú, a aj pekne popísaná predstava, ako pôrod prebieha, odporúčam všetkými desiatimi, skvelé prednášky a ja znova Ďakujem za ne. :-) (Príprava na pôrod)

23. Nov 2022
Katarína

Výborná prednáška. Ďakujem (Príprava na pôrod)

23. Nov 2022
Lenka

Pre mňa veľmi prínosná prednáška, poskytnutné potrebné informácie. Príjemný prejav. Ďakujem :) (Príprava na pôrod)

23. Nov 2022
Veronika

Výborná a veľmi príjemná prednášajúca, ktorá podala stručné, zaujímavé a hlavne dôležité informácie ohľadom pôrodu 🙂 (Príprava na pôrod)

22. Nov 2022
Barbora

Jelikož jsem se nezúčastnila žádného předporodního kurzu, tak mi tohle opravdu bodlo (Príprava na pôrod)

16. Nov 2022
Lenka

Veľmi mila, prijemna a skúsená prednášajúca.. radosť pozerať na tie prednášky :) (Príprava na pôrod)

16. Nov 2022
Renata

Děkuji za cenné rady a ochotný přístup! (Príprava na pôrod)

16. Nov 2022
Daniela

Praktickost (Príprava na pôrod)

16. Nov 2022
Iveta

Veľmi poučná prednáška. Všetko podstatné povedané. P. Mária bez problémov odpovedá na všetky dotazy od účastníčok. Už sa teším na ďalšie prednášky. (Príprava na pôrod)

15. Nov 2022
Petra

Super prednaska (Príprava na pôrod)

15. Nov 2022
Bibi

Vyborna prednaska (Príprava na pôrod)

15. Nov 2022
Monika

Veľká spokojnosť s prednáškou. Z môjho pohľadu bolo všetko krásne vysvetlené, popísané. Ďakujem. Určite sa budem zaujímať aj o ďalšie prednášky s touto zlatou PA Majkou. (Príprava na pôrod)

15. Nov 2022
Alena

Perfektne, nie iba tato prednaska, ale aj vsetky ostatne, na ktorych som bola. Vidiet ze za tym co hovorite je vela skusenosti a oddrenych sluzieb. Paci sa mi hlavne trosku tej pragmatickosti a faktov, ze poviete tak ako je a nesnazite sa to nejak uplne zjemnovat lebo dolezite podla mna je, aby kazdy pochopil posolstvo toho co hovorite. Na inych prednaskach som sa skusila opytat na neprijemnu temu, kedy matke "udrie mlieko do hlavy", cize nejaka ta poporodna depresia ci psychoza a prednasajuca bola v uplnom diskomforte a niekolkokrat povedala, ze nam sa to urcite nestane... myslim, ze kazdy veri, ze sa to nestane, ale ak ano, treba byt pripraveny vopred a vediet co robit, nie strcit hlavu do piesku a tvarit sa, ze to neexistuje. Tiez sa mi velmi paci, ze ked nieco konkretne odporucate z vlastneho pohladu, tak vysvetlite logiku za tym, preco to zo svojho pohladu povazujete za vhodne a prinosne. Mne ste takto vyslovene pomohli pochopit napr. vhodnost klistiru, preco dietatko po porode treba umyet etc. Takze velmi vam drzim paste, tesim sa este na dalsie prednasky s vami a nech sa vam dari. (Príprava na pôrod)

15. Nov 2022
Klára

Skvelá prednáška :) (Príprava na pôrod)

15. Nov 2022
Jaroslava

Přednášející podala opravdu mnoho potřebných informací. Vše bylo vysvětleno srozumitelně. Na základě této přednášky si dokážu představit jak porod krok po kroku probíhá. A jak to celé je chápáno i ze strany porodního personálu. Moc děkuji za to, že díky vám máme možnost se lépe psychicky na porod připravit a není to tak úplně krokem do neznáma. Díky moc. (Príprava na pôrod)

15. Nov 2022
Michaela

Prednaska plna zajimavych informaci. Moc prijemny a mily projev. (Príprava na pôrod)

15. Nov 2022
Radomíra

Najlepšia prednášajúca ❤️🥰 odborná ľudská profesionálna milá úžasná žena ☝️❤️ (Príprava na pôrod)

15. Nov 2022
Zuzana

Výborná přednáška plná užitečných rad. Moc příjemná a sympatická paní lektorka. :) (Príprava na pôrod)

15. Nov 2022
Gabriela

Prima (Príprava na pôrod)

10. Nov 2022
Michaela

Veľmi informatívna prednáška, milá a skúsená prednášajúca :) (Príprava na pôrod)

10. Nov 2022
Michaela

Veľmi prínosná prednáška, určite odporúčam vypočuť si pani lektorku, ktorá infomácie podáva jasným spôsobom :) (Príprava na pôrod)

09. Nov 2022
Lenka

Super prednaska, vecne a užitočné rady. (Príprava na pôrod)

09. Nov 2022
Natália

Veľmi profesionálne vedená hodina, ďakujem! (Príprava na pôrod)

09. Nov 2022
Erika

Super a dobre vysvetlená prednáška 🙂 (Príprava na pôrod)

09. Nov 2022
Denisa

perfektna prednaska (Príprava na pôrod)

09. Nov 2022
Juliana

Úžasná prednáška ďakujem ❤️ (Príprava na pôrod)

09. Nov 2022
Tamara

Mozno by bolo efektivnejsie mat prednasku a na konci vyhradit priestor na otazky (Príprava na pôrod)

04. Nov 2022
Veronika

Príjemná prednášajúca s bohatými skúsenosťami, odpovedala na všetky otázky (Príprava na pôrod)

04. Nov 2022
Petra

Poucna prednaska (Príprava na pôrod)

04. Nov 2022
Michaela

Veľmi príjemná prednášajúca, ochotná podeliť sa o svoje bohaté skúsenosti. :) Tematicky vystihla to, čo budúce mamičky skutočne zaujíma. (Príprava na pôrod)

04. Nov 2022
Michaela

Úžasná prednáška plná užitočných rád a veľmi vecne a praktické vysvetlenia. Rada počúvam prednášky od Márie sú veľmi jasné praktické a povie vždy toľko informácií ktoré by som niekedy nenašla vo viacerých iných prednáškach od iných prednášajúcich. Vždy vysvetlí prečo a hlavne hovorí z praxe a plynulo. Jedna z mála prednášok na ktoré sa vydržím dívať až do konca 🤗🤗🤗 a na všetky otázky vždy zodpovie ďakujem a prajem všetko dobré (Starostlivosť o bábätko v domácom prostredí)

04. Nov 2022
Michaela

Veľmi užitočné. Za 60 minút toho človek zisti veľmi veľa. Ďakujem (Príprava na pôrod)

04. Nov 2022
Karina

Super prednáška, prednášajúca pôrodná asistentka hovorí vždy k veci, jasne, zrozumiteľne...žiadne zbytočné "omáčky".. Určite sa prihlásim aj na ďalšiu hodinu. Ďakujem :-) (Príprava na pôrod)

04. Nov 2022
Markéta

Dozvěděla jsem se spoustu užitečných informací. (Príprava na pôrod)

04. Nov 2022
Petronela

DD, prednáška bola veľmi poučná, som prvorodička a síce som pomáhala sestrám so starostlivosťou o ich bábätká, ale keďže je to už pár rokov dozadu, tak som sa dozvedela veľa potrebných informácii. Prednáška bola profesionálna, obsiahla mnohé témy a veľa praktických rád. Ďakujem :) (Starostlivosť o bábätko v domácom prostredí)

01. Nov 2022
Tatiana

veľmi pekne vysvetlená starostlivosť o dieťatko (Starostlivosť o bábätko v domácom prostredí)

31. Oct 2022
Mária

Veľmi prínosná prednáška. Lektorka taktiež ochotne zodpovedala všetky kladené otázky v chate. Odporúčam. 😊 (Starostlivosť o bábätko v domácom prostredí)

31. Oct 2022
Veronika

Super rady, bola som veľmi spokojná (Starostlivosť o bábätko v domácom prostredí)

31. Oct 2022
Michala

Dakujem Marii za jasne vysvetlenie a prakticke rady do zivota tykajuce sa kojenia, mam poznamky asi na 2 A4 :) A hlavne sa chcem podakovat za jej extra cas, ktory venovla zodpovedaniu vsetkych otazok v chat-e, mamicky prvorodicky maju vzdy vela otazok. Dakujeme Maria:) (Starostlivosť o bábätko v domácom prostredí)

31. Oct 2022
Hedviga

Veľmi príjemná prednášajúca aj obsah prednášky.... Určite odporúčam a teším sa na ďalšie prednášky.... (Starostlivosť o bábätko v domácom prostredí)

31. Oct 2022
Petra

Velmi zaujimava a poucna prednaska. Dakujem. (Starostlivosť o bábätko v domácom prostredí)

31. Oct 2022
Katarína

Veľmi prenosná prednáška s jasnými a vecnými informáciami. Určite má pridanú hodnotu hlavne pre prvorodičky :) (Starostlivosť o bábätko v domácom prostredí)

31. Oct 2022
Karin

Najlepšia prednáška od najlepšej lektorky! Všetko veci praktické, zrozumiteľné, žiadne teória, ale lektorka to má zažité z praxe. Odporúčam absolvovať čo najviac lekcií, všetky sú veľmi prínosné (na niektoré som sa prihlásila pre osvieženie pamäte aj dva krát a neľutovala som :) ). (Starostlivosť o bábätko v domácom prostredí)

31. Oct 2022
Michaela

Veľmi pekne ďakujem za prednášku, predčila očakávanie :) obsiahla všetko čo ma zaujímalo, odporúčam. (Starostlivosť o bábätko v domácom prostredí)

31. Oct 2022
Tereza

Veľmi milá prezentujúca s užitočnými informáciami. (Starostlivosť o bábätko v domácom prostredí)

31. Oct 2022
Petra

Moja prvá prednáška, som spokojná. Všetko pekne jednoducho vysvetlené, všetky naše otázky zodpovedané. Ďakujem :) (Starostlivosť o bábätko v domácom prostredí)

31. Oct 2022
martina

Velmi pekne spracocana tema,tesim sa na dalsi seminar. (Starostlivosť o bábätko v domácom prostredí)

31. Oct 2022
Lenka

Super prednaska (Príprava na pôrod)

30. Oct 2022
Tatiana

super prednáška ! (Príprava na pôrod)

27. Oct 2022
Štefková

Veľmi dobre a stručne vysvetlené (Príprava na pôrod)

27. Oct 2022
Mimi

Opäť raz skvelá prednáška. Veľmi pekne ďakujem za všetky užitočné informácie. :) (Príprava na pôrod)

27. Oct 2022
Nikoleta

Tento webinár sa mi páčil. Informácie boli podané jasne, stručne a zrozumiteľne. Orsulova Nikoleta (Príprava na pôrod)

27. Oct 2022
Michaela

Ďakujem veľmi pekne za skvelú prednášku, ktorá mi dala veľmi veľa a určite pomohla k príprave na pôrod :) (Príprava na pôrod)

27. Oct 2022
Mimi

Fantastická prednáška! :) Veľmi zrozumiteľne podané informácie a celkovo odborný, no zároveň priateľský a milý prejav. Určite odporúčam všetkými desiatimi. :) (Príprava na pôrod)

14. Oct 2022
Antonia

Veľmi prínosne (Príprava na pôrod)

13. Oct 2022
Katarína

ďakujem za prednášku bolo to super (Príprava na pôrod)

05. Oct 2022
Silvia

Perfektná prednáška veľmi užitočné informácie povedané narovinu. (Príprava na pôrod)

05. Oct 2022
Zuzana

Prednáška bola veľmi zaujímavá a veľa mi toho objasnila. Ďakujem (Príprava na pôrod)

05. Oct 2022
Jana

Som prvorodicka a cela prednaska sa mi pacila,vsetko,co bolo povedane,boli pre mna cenne rady,a najma islo o rady z praxe. (Príprava na pôrod)

05. Oct 2022
Natália

Výborná lekcia. Bola som spokojná so všetkým a prednášajúca bola vynikajúca👌 (Príprava na pôrod)

05. Oct 2022
Karin

Veľmi pekne ďakujem za prednášku, pozrela som si ju už druhý krát a opäť mi niečo dala. Opakovanie matka múdrosti :) (Príprava na pôrod)

05. Oct 2022
Marianna

Ďakujem za cenné informácie aj odpoveď na položené otázky. Dozvedela som sa veľa nových a potrebných informácií. Vidieť že sa skutočne rozumiete svojej práci. (Príprava na pôrod)

05. Oct 2022
Magdaléna

výborná prednáška, dozvedela som sa veľa nových informácií (Príprava na pôrod)

28. Sep 2022
Paulína

všetko bolo OK, som spokojná (Starostlivosť o bábätko v domácom prostredí)

22. Sep 2022
Nadja

Lektorka bola velmi dobre pripravena, reagovala na otazky. Informacie podavala jasne a zrozumitelne. Za mna super. (Príprava na pôrod)

14. Sep 2022
Silvia

Super zrozumiteľné velmi užitočné informácie (Príprava na pôrod)

12. Sep 2022
Zuzana

jasne, strucne, vystizne, uzitocne... (Príprava na pôrod)

12. Sep 2022
Zuzana

Velmi zaujimava prednaska plna dolezitych informacii, ktore oceni kazda buduca mamicka. Obsah prednasky aj celkovy prejav a podanie informacii hodnotim na vybornu a urcite sa prihlasim aj na dalsie hodiny. Za mna velmi obohacujuca prednaska. Dakujem krasne. (Príprava na pôrod)

12. Sep 2022
Marie

Veľmi pekne,jasne a zrozumitelne vysvetlene ozaj dolezite veci. Určite odporúčam! Dakujem! (Príprava na pôrod)

12. Sep 2022
Andrea

Ďakujem za výborné zhrnutie základných otázok k pôrodu, určite odporúčam :) (Príprava na pôrod)

12. Sep 2022
Miri

Super (Príprava na pôrod)

10. Sep 2022
Romana

Absolvovala som viacero tried a za mna patria k velmi oblubenym z prostredia mamaclass z pohladu porodnej asistentky. Problematika vzdy odkomunikovana v plnom rozsahu, putavo a samozrejme s dolezitymi tipmi a trikmi. Vzdy ochotne odpoveda na otazky mamiciek. (Príprava na pôrod)

08. Sep 2022
Martina

Vyborna prednaska. Dozvedela som sa vela uzotocnych informacii. (Príprava na pôrod)

06. Sep 2022
Petra

Veľmi užitočná hodina, ďakujem pekne. (Príprava na pôrod)

06. Sep 2022
Zuzka

Túto lektorku mám najradšej, páči sa mi ako všetko povie narovinu, detailne vysvetľuje bez omáčok, vidno že má bohaté skúsenosti, úplne super :)))) (Príprava na pôrod)

06. Sep 2022
Jana

Ďakujem za užitočné informácie 🙂 (Príprava na pôrod)

06. Sep 2022
Monika

Ďakujem za príjemnú prednášku určite mi pomohla pri rozhodovaní čo zbaliť a podporila moje rozhodnutie predplatiť si MamaClass 🙂 (Príprava na pôrod)

06. Sep 2022
Patrícia

Výborná prednáška, efektívne využitá hodina, lektorka vždy rozpráva k veci. Ďakujem. (Príprava na pôrod)

06. Sep 2022
Monika

Super prednáška. Mne dala veľa nových informácií. Ďakujem 😊 (Príprava na pôrod)

06. Sep 2022
Patrícia

Prakticka a odborna prednaska, odporucam ostatnym tehulkam. (Príprava na pôrod)

02. Sep 2022
Alica

Pre mňa ako prvorodičku veľmi užitočné informácie. Ďakujem :) (Príprava na pôrod)

02. Sep 2022
Patrícia

Veľmi príjemné vystupovanie lektorky, všetko bolo zrozumiteľne,z praxe. Ďakujem (Príprava na pôrod)

02. Sep 2022
Zuzka

Veľmi sa mi páčia prednášky s p.Máriou, sú vecné, detailne opísané postupy, množstvo rád a žiadne zbytočné reči, plne využitý čas, použité praktické rady a vedomosti. Za mňa veľká spokojnosť. :) (Príprava na pôrod)

31. Aug 2022
Michaela

Skvelá prednáška, veľmi poučné, ďakujem. (Príprava na pôrod)

30. Aug 2022
Petra

Skvelá prednáška, naozaj mi to pomohlo priblížiť si ako asi pôrod bude prebiehať a hlavne príjemný, ľudský prístup prenášajúcej. Určite sa zúčastním aj ďalších prednášok. (Príprava na pôrod)

30. Aug 2022
Dominika

Bola som uz aj na jednej osobne predporodnej priprave s partnerom, ale tato bola pre na ovela prinosnejsia. Dakujem velmi pekne (Príprava na pôrod)

30. Aug 2022
Lívia

Prwdnaska bola zaujimava a plna praktickych informacii ktore ocenia podla mna najma prvorodicky (Príprava na pôrod)

30. Aug 2022
Slávka

Ďakujem za odborné informácie, ktoré sa konečne týkali pôrodu ,,NA SLOVENSKU", pretože je v tom oproti zahraničiu naozaj rozdiel. Najlepšie venovaný čas. Ďakujem Vám aj za odpovede na všetky moje otázky. Už som prihlásená na ďalšie vaše prednášky. (Príprava na pôrod)

30. Aug 2022
Livia

Vyborna prednaska, odnasam si mnozstvo skvelych uzitocnych informacii! Dakujem velmi (Príprava na pôrod)

30. Aug 2022
Martina

Veľmi užitočný a praktický webinár :) (Príprava na pôrod)

30. Aug 2022
Lenka

Ďakujem velmi pekne za objasnenie pripravy a aj samotného pôrodu. Veľmi užitočné video (Príprava na pôrod)

30. Aug 2022
Karin

´Vynikajúca trieda, veľmi sympatická pani lektorka, všetko objasnené výstižne a prakticky. Škoda, že som nemohla byť online, aj by som sa niečo spýtala. Už sa teším na ďalšie jej triedy. (Príprava na pôrod)

29. Aug 2022
Katarina

Velmi milá pani,so super skusenostami a nazormi (Príprava na pôrod)

26. Aug 2022