Ing. Milada N.

Podológ

Volám sa Milada. Som zakladateľkou podológie na Slovensku. Podológia je odbor zdravotníckeho ošetrovania nôh semikritických pacientov. Som majiteľka Centra pedikúry a podológie v Bratislave. V neposlednom rade som zakladateľ a momentálne líder cechovej organizácie Slovenská podologická spoločnosť, o.z.. Vo svojej praxi ako pedikér a podológ, sa venujem ošetrovaniu chorých nôh. Moja práca zaberá viacere oblasti ako: prevencia diabetickej nohy, ošetrovanie zarastených nechtov (deti od narodenia až po seniorov), ošetrovanie rôznych nezápalových deformít nechtov predovšetkým na nohách (výroba a aplikácia nechtových špon - strojček na správny rast nechtu; nechtovej protetiky a inidividuálych korektorov) , prevencia a intervenica mykotických stavov nechtov a kože na nohách a analýza chodidiel - analýza biomechaniky chôdze. Okrem svojej praxe, kde fyzicky pomáham s problémami nôh našim klientom, sa venujem aj legislatívnej činnosti, ktorú sústreďujem na vytváranie kvalitných podmienok práce pedikéra a podológa. A preto som členom Sektorovej rady pre remeslá a služby, kde tvoríme a aktualizujeme karty zamestnaní, osobne som špecialista na pedikúru a podológiu. Pôsobím ako Národný garant v rámci systému overovania kvalifikácii v odbore pedikér a moje Centrum pedikúry a podológie je Autorizovaná inštutúcia v rámci systému overovania kvalifikácií. V spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR a Strednej zdravotníckej školy v Nových Zámkoch som zakladateľom experimentálneho študijného obdoru Podológ. Tu som 3 roky pôsobila ako učiteľ odbornej výuky podológie v rámci experimentálneho programu Podológ. V roku 2023 som započala spoluprácu Slovenskej podologickej spoločnosti. o.z. s TUKE (Technická univerzita v Košiciach- katedra Biomedicíny) v oblasti zvyšovania ďalšieho vzdelania podológov v odbore biomechanika chôdze, ktorá je nutným predpokladom pre zdravú chôdzu.

Hodnotenia


Jana
Oct 22, 2023

Všemu jsem rozuměla, děkuji (Keď nechtík zarastá)

Saša
Jun 15, 2023

Veľmi informatívna prednáška, v budúcnosti by som rada počula aj prednášku na tému najbežnejších problémov s nožičkami u malých detí a prípadne že aké cvičenia by bolo s nimi dobré robiť (preventívne) (Obúvanie a zdravie nohy dieťatka)

Miroslava
Jun 15, 2023

Výborná veľmi poučná prednáška, dakujeme veľmi pekne :) (Obúvanie a zdravie nohy dieťatka)

Gabriela
Jun 14, 2023

Super prednáška, odborné info, skvelé rady (Obúvanie a zdravie nohy dieťatka)

Monika
Jun 12, 2023

Pekne spracované, jednoducho jasne vysvetlené. Nabudúce by ma zaujímali tipy na aktivity, cviky, pohyby a hry pre zdravé chodidla dieťatka ktoré podporia ich senzibilitu, pohyblivosť... (Obúvanie a zdravie nohy dieťatka)

Martina
Jun 11, 2023

Výborná, informáciami nabitá prednáška. Je vidieť, že lektorka je fundovanou odborníčkou. Rada sa zúčastním aj dalších tém. (Obúvanie a zdravie nohy dieťatka)

Petra
Jun 10, 2023

Skvelá, veľmi prínosná prednáška. Prednášajúca rozprávala veľmi detailne a hlavne zrozumiteľne. Dozvedela som sa veľa nového. Rada si pozriem aj jej ďalšiu prednášku. (Obúvanie a zdravie nohy dieťatka)