Marcela P.

pôrodná asistentka

Som pôrodná asistentka so 14 ročnou praxou vo svojom odbore, registrovaná a členka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek. Celé tieto roky pôsobím v klinickej praxi, posledné roky na pôrodnej sále ako pôrodná asistentka špecialistka (intenzívna starostlivosť v pôrodníctve) a práve pôrodná sála je moja srdcová záležitosť. V roku 2018 som získala Licenciu na výkon samostatnej zdravotníckej praxe v zdravotníckom povolaní pôrodná asistencia. V roku 2019 som založila Psychofyzickú prípravu na pôrod s pôrodnou asistentkou (certifikovaná pracovná činnosť: Psychofyzická príprava na pôrod) a v tomto priestore pôsobím ako komunitná pôrodná asistentka (pôrodná asistencia a starostlivosť o ženu v rodine a komunite). V rámci Psychofyzickej prípravy na pôrod sa venujem tehotenskému cvičeniu, predpôrodným prednáškovým kurzom, diagnostike poruchy funkcie panvového dna (únik moču, stolice, plynov, bolestivý pohlavný styk, pocit „tlaku v pošve“) a jeho terapie, tiež sa venujem starostlivosti o jazvy po pôrodoch. V prepájaní klinickej a komunitnej praxe vidím zmysel mojej práce. Tak ako vidím zmysel v prepájaní jednotlivých zdravotníckych odborov v starostlivosti o matku a dieťa, a preto som vďačná za možnosť spolupráce so skúsenými odborníčkami vo svojich odboroch. Za veľmi dôležité považujem neustále vzdelávanie sa, k čomu ma moja profesia prirodzene vedie.

Hodnotenia


Denisa
Dec 9, 2023

Veľmi dobre vysvetlené, hlavne pre niekoho, kto vôbec nevie čo naňho čaká. Žiadne obkeci, ale jasno a zrozumitľne k veci. (Na pôrodnej sále so skúsenou pôrodnou asistentkou)

Simona
Dec 6, 2023

Velmi poučné video, super lektorka. (Na pôrodnej sále so skúsenou pôrodnou asistentkou)

Denisa
Nov 15, 2023

Bolo to veľmi výstižné a výborne vysvetlené. :D (Na pôrodnej sále so skúsenou pôrodnou asistentkou)

Michaela
Nov 14, 2023

Děkuji za tahle videa, užitečné 🙏 (Na pôrodnej sále so skúsenou pôrodnou asistentkou)

Natalia
Nov 14, 2023
Andrea
Nov 14, 2023

Všetko výborne vysvetlené, ďakujem :) (Na pôrodnej sále so skúsenou pôrodnou asistentkou)

Denisa
Sep 28, 2023

Kurz byl rozhodně užitečný, dozvěděla jsem se i o poporodních poraněních, která nejsou tak známá a oceňuji praktické rady na starání se o poranění (Na pôrodnej sále so skúsenou pôrodnou asistentkou)

Tereza
Sep 27, 2023

Super přednáška, děkuji za informace a rady. (Na pôrodnej sále so skúsenou pôrodnou asistentkou)

Lenka
Sep 26, 2023

triedu som si pozrela až zo záznamu, ďakujem veľmi pekne, boli to veľmi užitočné informácie :) (Na pôrodnej sále so skúsenou pôrodnou asistentkou)

Adriana
Sep 25, 2023

perfektná prednáška "Popôrodné poranenia" veľa som sa dozvedela.. super odprezentované, ďakujeme (Na pôrodnej sále so skúsenou pôrodnou asistentkou)

Adé
Sep 25, 2023
Veronika
Sep 25, 2023

Perfektná prednáška, veľmi sa mi páčil prístup prednášajúcej, veci pomenovala tak ako sú. Bolo to nesmierne prínosné a musím len odporúčať všetkými desiatimi :). (Na pôrodnej sále so skúsenou pôrodnou asistentkou)

Lucia
Sep 18, 2023
Dominika
Sep 18, 2023

Prínosná prednáška a veľa užitočných informácií :-) Odporúčam :-) (Na pôrodnej sále so skúsenou pôrodnou asistentkou)

Dominika
Sep 18, 2023

prednáška bola poučná, super odporúčam (Na pôrodnej sále so skúsenou pôrodnou asistentkou)

Adél
Sep 18, 2023

Líbilo se mi vše, paní moc hezky o všem mluvila a odpovídala skvěle i na dotazy. (Na pôrodnej sále so skúsenou pôrodnou asistentkou)

Barbora
Sep 18, 2023

Veľmi prospešná prednáška 🙂 (Na pôrodnej sále so skúsenou pôrodnou asistentkou)

Lenka
Sep 18, 2023

Skvelá hodina od skvelej lektorky. Všetko vysvetlené jasne, dobrá interakcia. (Na pôrodnej sále so skúsenou pôrodnou asistentkou)

Lenka
Sep 12, 2023

Táto príprava sa mi veľmi páčila. Lektorka detailným, explicitným, ale veľmi zrozumiteľným spôsobom prešla priebeh pôrodu vaginálneho aj sekcie, v rátane situácii, ktoré môžu nastať. Za mňa zatiaľ jedna z najlepších tried! (Na pôrodnej sále so skúsenou pôrodnou asistentkou)

Lucie
Sep 11, 2023

Vše bylo jasné a stručně řečeno tak,abych byla na situace při porodu připravena. Dekuji (Na pôrodnej sále so skúsenou pôrodnou asistentkou)

Paťa
Aug 24, 2023
Adriana
Aug 18, 2023
Mária
Aug 18, 2023

Skvela prednaska🤗jasna,vystizna,zrozumitelna😊 (Na pôrodnej sále so skúsenou pôrodnou asistentkou)

Katarína
Aug 18, 2023

Veľmi milá a sympatická žena, zrozumiteľne vysvetlila, poradila. Ja som spokojná 🙂 (Na pôrodnej sále so skúsenou pôrodnou asistentkou)

Olivia
Aug 17, 2023

Super, veľa užitočných informácií (Na pôrodnej sále so skúsenou pôrodnou asistentkou)

Viktória
Aug 17, 2023

Výborná prednáška, všetko zhrnuté, vysvetlené. Ďakujem. (Na pôrodnej sále so skúsenou pôrodnou asistentkou)