MUDr. Jana R.

Anesteziológ - intenzivista

Dobrý deň, milí rodičia! Volám sa Jana Raganová a som mama 8 ročnej Jazmínky a anesteziológ-intenzivista. Pracujem v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave od roku 2012. Vyštudovala som Jesseniovu lekársku fakultu UK v Martine. Vždy som vedela, že chcem pracovať s deťmi, len som netušila, ktorý odbor bude pre mňa ten správny. Náhoda ma zaviala na Detskú kliniku anesteziológie a intenzívnej medicíny a po pár mesiacoch som vedela, že to je to správne miesto pre mňa. Pri svojej práci kladiem dôraz na komunikáciu s detským pacientom a rodičmi. Deti zvládnu omnoho viac, ako si ich rodičia myslia, pri správnom vysvetlení a dôvere aj bez stresu a negatívnych emócíi. Uspávam detičky od najmenšich - predčasne narodených bábätiek až po 18 ročných dospelákov. S každým z nich je práca iná, a preto je vždy zaujímavá, aj keď náročná. Na oddelení sa venujem kriticky chorým detičkám, často v terminálnom štádiu ochorenia. Preto ma vždy nesmierne teší, keď od nás odchádzajú, či už na iné oddelenie alebo domov. Stretávam sa často s akútnymi prípadmi, vyžadujúcimi rožšírenú resuscitáciu, umelú pľúcnu ventiláciu, zavádzanie cievnych vstupv. Zameriavam sa pri svojej práci na multimodálnu analgéziu - tlmenie bolesti. Popri tom sa snažím čo najviac uľahčiť pobyt v nemocnici deťom a ich rodičom, hlavne vhodne zvolenou komunikáciou.

Hodnotenia (ukázať všetky)
Katarína

Velmi poucne a zrozumitelne prednasane :) (Prvá pomoc u detí do jedného roka)

12. Jul 2023
Katarina

Velmi prinosna prednaska (Prvá pomoc u detí do jedného roka)

12. Jul 2023
Jana

Užitočné informácie, vysvetlené zrozumiteľne. Ďakujem (Prvá pomoc u detí do jedného roka)

11. Jul 2023
Dominika

Velmi uzitocna hodina. Ja ako prvorodicka ocenujem cenne informacie. Dufam, ze nikdy nevyuzijem (Prvá pomoc u detí do jedného roka)

11. Jul 2023
Marry

Veľmi nápomocná prednáška, aj keď som nemala možnosť vypočuť si ju úplne od začiatku do konca 😊 (Prvá pomoc u detí do jedného roka)

10. Jul 2023
Andrea

Super prednaska, dozvedela som sa vela uzitocnych informacii. Dakujem velmi pekne :) (Prvá pomoc u detí do jedného roka)

10. Jul 2023
Alena

Dakujem za vsetky cenne rady (Prvá pomoc u detí do jedného roka)

10. Jul 2023